William Dietrich: Véres birodalom

Hogyan fér meg egymással a hitleri Németország, a második világháborús Kína és Tibet, valamint napjaink Amerikája és Svájca? William Dietrich legújabb könyvében a Harmadik Birodalom rettentő világába csöppenünk. Himmler arra utasítja Kurt Raedert, a kiváló természettudóst, hogy menjen el Tibetbe, és kutassa föl az ősi árja gyökereket, nem mellesleg azt a hatalmas erőt, amelyről Shambala legendája beszél. Ám az amerikai hadvezetés sem tétlenkedik: a CIA elődje, az OSS azzal bízza meg a híres-hírhedt kalandort, felfedezőt, Benjamin Hoodot, hogy fusson versenyt a német expedícióval, tudja meg, mi után kutakodnak a nácik Tibetben, és hárítsa el a világméretű veszélyt. A regény egyik fő szála kettejük vesszőfutása, számos gyilkos fordulattal, és az elmaradhatatlan segítőkkel: életüket áldozó, szerelmes asszonyokkal, női pilótákkal és szerzetesnőkkel.
Az 1938-as Európa és Amerika? Hiszen mindez ma már történelem. De akkor hogyan kerül a történetbe napjaink kvantumfizikája, a genfi részecskegyorsító, és a mit sem sejtő tipikus amerikai szingli, Rominy Pickett? Talán a mindent elsöprő szerelem köti a múlthoz? Vagy a kincsvadászat? Netán a hatalom utáni vágy?
Ha az olvasó már ismeri a Dietrich-kalandregények (Hadrianus fala, Napóleon piramisai, A rosette-i kő, A dakotakód, A berber kalózok) világát, tudja, hogy a szerző valós, ám tisztázatlan történelmi tényeket fűz össze és egészít ki szertelen fantáziájával. Az eredmény pedig egy sodró lendületű, sok bájjal, humorral és érzelemmel fűszerezett, szórakoztató olvasmány.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések